yudit 2.8.2.beta29 - en to bg translation catalogue (104 entries)

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: OK
bg: Добре

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Show Hidden
bg: Показване на скритите

en: Home
bg: Домашна папка

en: CD to
bg: Отиване в папка

en: Make Folder
bg: Създаване на папка

en: Folder
bg: Папка

en: File
bg: Файл

en: File Type
bg: Вид на файла

en: File:
bg: Файл:

en: Folder:
bg: Папка:

en: Filter:
bg: Филтър:

en: Best File Type
bg: Най-подходящ вид на файла

en: Will not create
    specified folder
bg: Посочената папка няма
    да бъде създадена.

en: Folders can be created
    in current directory only.
bg: Нови папки могат да се
    създават само в текущата.

en: Specified folder
    already exists.
bg: Посочената папка
    вече съществува.

en: Can not create
    specified folder
bg: Посочената папка не
    може да бъде създадена.

en: Can not go to
    specified folder.
bg: Не може да се отиде
    в посочената папка.

en: Handwriting Input
bg: Ръкописно въвеждане

en: Strokes:
bg: Щрихи:

en: Converters
bg: Конвертори

en: Look-up
bg: Проверка

en: Clear
bg: Изчистване

en: Directed
bg: С посока

en: Candidates
bg: Кандидати

en: not found
bg: няма

en: Category
bg: Категория

en: Highlighting
bg: Оцветяване

en: Remark:
bg: Бележка:

en: Can not read:
bg: Не може да се прочете:

en: Current KMap:
bg: Текущ кл. карта:

en: Characters:
bg: Знаци:

en: Available KMaps
bg: Налични кл. карти

en: F-Key
bg: Ф. кл.

en: Current KMaps
bg: Текущи кл. карти

en: Key Input
bg: Въведено

en: Output
bg: Резултат

en: Glyph Info:
bg: Информация за буквата:

en: Font Size:
bg: Големина на шрифта:

en: Line:
bg: Ред:

en: Column:
bg: Колона:

en: __O__pen
bg: Отваряне(__O__)

en: Find(__Q__)
bg: Търсене(__Q__)

en: __G__o To
bg: Отиване(__G__)

en: __S__ave (needed)
bg: Запазване — файлът е променян(__S__)

en: __S__ave
bg: Запазване(__S__)

en: __P__rint (pending job)
bg: Печат(печата се и предна задача)(__P__)

en: __P__rint
bg: Печат(__P__)

en: Print Previe__w__ (pending job)
bg: Преглед преди печат(печата се и предна задача)(__W__)

en: Print Previe__w__
bg: Преглед преди печат(__W__)

en: __U__ndo
bg: Отмяна(__U__)

en: __R__edo
bg: Повторение(__R__)

en: Document __T__ext Embedding
bg: Обща посока на текста в документа (__T__)

en: __D__irection Override
bg: Посока на текста(__D__)

en: __E__mbedding Override
bg: Обръщане на посоката на избраното (__E__)

en: __Y__ield Embedding
bg: Отмяна на обръщането на посоката на избраното (__Y__)

en: Smaller(__A__)
bg: Намаляване(__A__)

en: Bigger(__Z__)
bg: Увеличаване(__Z__)

en: __H__ighlighting
bg: Оцветяване(__H__)

en: Font
bg: Шрифт

en: Input
bg: Въвеждане

en: Line Break
bg: Край на ред

en: Unsaved changes.
    Exit anyway?
bg: Промените не са запазени.
    Да се спре ли програмата?

en: Pending printing job.
    Exit anyway?
bg: Има задача, която се печата.
    Да се спре ли програмата?

en: Unsaved changes.
    Open anyway?
bg: Промените не са запазени.
    Да се отвори ли друг файл?

en: Unsaved changes. Enter discards!
bg: Промените не са запазени. „Enter“ ги отменя!

en: open -yes -e encoding file
bg: open -yes -e кодиращ_файл

en: File exists.
    Save anyway?
bg: Файлът съществува.
    Да се записва ли върху него?

en: save -e encoding file
bg: save -e кодиращ_файл

en: find string
bg: find низ

en: go line [column]
bg: go ред [колона]

en: print -e program
bg: print -e програма

en: Nothing to undo.
bg: Няма нищо за отмяна.

en: Nothing to redo.
bg: Няма нищо за повтаряне.

en: Direction of selected text has been set.
bg: Установена е посоката на избрания текст.

en: Direction of selected text has been re-set.
bg: Посоката на избрания текст е зададена наново.

en: usage:
bg: употреба:

en: Can not set syntax:
bg: Синтаксисът не може да бъде зададен:

en: Unsaved changes. Enter quits!
bg: Промените не са записани. С „Enter“ се излиза от програмата!

en: Pending printing job. Enter quits!
bg: Има задача за печат. С „Enter“ се излиза от програмата!

en: Printing...
bg: Печата се…

en: Printed %d page(s).
bg: Отпечатани са %d страници

en: usage: open -e utf-8 -yes filename
bg: употреба: open -e utf-8 -yes име_на_файла

en: Unsaved changes. Try -yes option
bg: Промените не са записани. Пробвайте с опция -yes

en: Pending printing job. Try -yes option
bg: Има задача за печат. Пробвайте с опция -yes

en: Unknown encoding:
bg: Непознато кодиране:

en: Opened:
bg: Отворен:

en:  Line Break:
bg: Край на ред:

en:  Incomplete Last Line...
bg: Последният ред е незавършен…

en: usage: save -e utf-8 -yes filename
bg: употреба: save -e utf-8 -yes име_на_файла

en: File exists. Use -yes option.
bg: Файлът съществува. Използвайте опция -yes

en: Can not write:
bg: Не може да се запише:

en: Error while writing:
bg: Грешка при запис на:

en: Wrote:
bg: Записан:

en: usage: go line [column]
bg: употреба: go ред [колона]

en: usage: find text
bg: употреба: find текст

en: search string not found.
bg: търсеният низ не е открит.

en: usage: replace original new
bg: употреба: replace това с_това

en: Could not save preferences
bg: Настройките не могат да бъдат запазени

en: unsupported text/uri:
bg: неподдържан text/uri:

en: Command not found:
bg: Командата не е открита:

en: usage: print [-o file] [-p printer] [-e exec] [-break] [-hsize header-font-size]
bg: употреба: print [-o файл] [-p принтер] [-e изпълнение] [-break] [-hsize големина_на_шрифта_на_горния_колонтитул]
