Yudit 2.7.2 - en to el translation catalogue (97 entries)

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: OK
el: Εντάξει

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Show Hidden
el: Εμφάνιση Κρυμμένων

en: Home
el: Αρχικός Κατάλογος

en: CD to
el: CD σε

en: Make Folder
el: Δημιουργία Φακέλου

en: Folder
el: Φάκελος

en: File
el: Αρχείο

en: File Type
el: Τύπος Αρχείου

en: File:
el: Αρχείο:

en: Folder:
el: Φάκελος:

en: Filter:
el: Φίλτρο:

en: Best File Type
el: Καλύτερος Τύπος Αρχείου

en: Will not create
    specified folder
el: Δε θα δημιουργηθεί
    ο συγκεκριμένος φάκελος

en: Folders can be created
    in current directory only.
el: Οι φακελοι μπορούν να δημιουργηθούν
    μόνο στο συγκεκριμένο κατάλογο.

en: Specified folder
    already exists.
el: Ο συγκεκριμένος κατάλογος
    υπάρχει ήδη.

en: Can not create
    specified folder
el: Δεν είναι δυνατή η δημιουργία
    του συγκεκριμένου φακέλου

en: Can not go to
    specified folder.
el: Αδύνατη η πρόσβαση στο
    συγκεκριμένο φάκελο.

en: Handwriting Input
el: Χειρόγραφη Είσοδος

en: Strokes:
el: Μονοκονδυλιές:

en: Converters
el: Μετατροπείς

en: Look-up
el: Αναζήτηση

en: Clear
el: Καθαρισμός

en: Directed
el: Κατευθυνόμενο

en: Candidates
el: Υποψήφιοι

en: not found
el: δε βρέθηκε

en: Can not read:
el: Αδύνατο να διαβαστεί:

en: Current KMap:
el: Τρέχων KMap:

en: Characters:
el: Χαρακτήρες:

en: Available KMaps
el: Διαθέσιμα KMaps

en: F-Key
el: Πλήκτρο Λειτουργίας

en: Current KMaps
el: Τωρινά KMaps

en: Key Input
el: Είσοδος Πλήκτρου

en: Output
el: Έξοδος

en: Glyph Info:
el: Στοιχεία Γλυφής:

en: Font Size:
el: Μέγεθος Γραμματοσειράς:

en: Line:
el: Γραμμή:

en: Column:
el: Στήλη:

en: MAC
el: Mac

en: __O__pen
el: Άν__ο__ιγμα

en: Find(__Q__)
el: Εύρεση(__Q__)

en: __G__o To
el: __Π__ήγαινε

en: __S__ave (needed)
el: __Α__ποθήκευση (απαραίτητη)

en: __S__ave
el: __Α__ποθήκευση

en: __P__rint (pending job)
el: __Ε__κτύπωση (εργασία σε αναμονή)

en: __P__rint
el: __Ε__κτύπωση

en: Print Previe__w__ (pending job)
el: __Π__ροεπισκόπιση εκτύπωσης (εργασία σε αναμονή)

en: Print Previe__w__
el: __Π__ροεπισκόπιση Εκτύπωσης

en: __U__ndo
el: __Α__ναίρεση

en: __R__edo
el: __Ε__πανάληψη

en: Document __T__ext Embedding
el: Εμπέδωση Εγγράφου __Κ__ειμένου

en: __D__irection Override
el: Παράκαμψη __Κ__ατεύθυνσης

en: __E__mbedding Override
el: Παράκαμψη __Ε__μπέδωσης

en: __Y__ield Embedding
el: Εμπέδωση Α__π__όδοσης

en: Smaller(__A__)
el: Μικρότερα(__Α__)

en: Bigger(__Z__)
el: Μεγαλύτερα(__Ζ__)

en: Font
el: Γραμματοσειρά

en: Input
el: Είσοδος

en: Line Break
el: Αλλαγή Γραμμής

en: Unsaved changes.
    Exit anyway?
el: Οι αλλαγές δεν έχουν αποθηκευτεί.
    Οπωσδήποτε έξοδος;

en: Pending printing job.
    Exit anyway?
el: Εργασία για εκτύπωση σε αναμονή.
    Οπωσδήποτε έξοδος;

en: Unsaved changes.
    Open anyway?
el: Οι αλλαγές δεν έχουν αποθηκευτεί.
    Οπωσδήποτε άνοιγμα;

en: Unsaved changes. Enter discards!
el: Οι αλλαγές δεν έχουν αποθηκευτεί. Το Enter τις αποβάλλει!

en: File exists.
    Save anyway?
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη.
    Να αποθηκευτεί;

en: find string
el: εύρεση αλφαριθμητικού

en: go line [column]
el: πήγαινε στη γραμμή [στήλη]

en: Nothing to undo.
el: Τίποτα για αναίρεση.

en: Nothing to redo.
el: Τίποτα για επανάληψη.

en: Direction of selected text has been set.
el: Η κατεύθυνση του επιλεγμένου κειμένου έχει οριστεί.

en: Direction of selected text has been re-set.
el: Η κατεύθυνση του επιλεγμένου κειμένου είναι η αρχική.

en: usage:
el: χρήση:

en: Unsaved changes. Enter quits!
el: Οι αλλαγές δεν έχουν αποθηκευτεί. Το Enter εγκαταλείπει!

en: Pending printing job. Enter quits!
el: Εργασία για εκτύπωση σε αναμονή.Το Enter εγκαταλείπει!

en: Printing...
el: Εκτύπωση...

en: Printed %d page(s).
el: Εκτυπώθηκαν %d σελίδα(ες).

en: usage: open -e utf-8 -yes filename
el: χρήση: open -e -utf-8 -yes filename

en: Unsaved changes. Try -yes option
el: Αλλαγές που δεν έχουν αποθηκευτεί. Δοκίμασε την επιλογή -yes

en: Pending printing job. Try -yes option
el: Εργασία για εκτύπωση σε αναμονή. Δοκίμασε την επιλογή -yes

en: Unknown encoding:
el: Άγνωστη κωδικοποίηση:

en: Opened:
el: Ανοίχθηκε:

en:  Line Break:
el:  Αλλαγή Γραμμής:

en:  Incomplete Last Line...
el:  Ανεκπλήρωτη η Τελευταία Γραμμή...

en: usage: save -e utf-8 -yes filename
el: χρήση: save -e utf-8 -yes filename

en: File exists. Use -yes option.
el: Το αρχείο υπάρχει, Χρησιμοποίησε την επιλογή -yes.

en: Can not write:
el: Αδύνατο να γραφτεί:

en: Error while writing:
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή:

en: Wrote:
el: Γράφτηκε:

en: usage: go line [column]
el: χρήση: πήγαινε στη γραμμή [στήλη]

en: usage: find text
el: χρήση: εύρεση κειμένου

en: search string not found.
el: το αλφαριθμητικό αναζήτησης δε βρέθηκε.

en: usage: replace original new
el: χρήση: αντικατάσταση πρωτότυπου

en: Could not save preferences
el: Αδύνατο να αποθηκευτούν οι προτιμήσεις

en: unsupported text/uri:
el: Μη υποστηριζόμενο κείμενο/uri:

en: Command not found:
el: Η εντολή δε βρέθηκε:

en: usage: print [-o file] [-p printer] [-e exec] [-break] [-hsize header-font-size]
el: χρήση: print [-o file] [-p printer] [-e exec] [-break] [-hsize header -font -size]
