yudit 2.8.2 - en to ga translation catalogue (103 entries)

en: Yes
ga: Is sea

en: No
ga: Ní hea

en: OK
ga: Ceart

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Show Hidden
ga: Taispeáin comhaid atá i bhfolach

en: Home
ga: Baile

en: CD to
ga: `CD' chuig

en: Make Folder
ga: Cruthaigh Fillteán

en: Folder
ga: Fillteán

en: File
ga: Comhad

en: File Type
ga: Cineál Comhaid

en: File:
ga: Comhad:

en: Folder:
ga: Fillteán:

en: Filter:
ga: Scagaire:

en: Best File Type
ga: Cineál Comhaid Is Fearr

en: Will not create
    specified folder
ga: Ní chruthófar an
    fillteán ainmnithe

en: Folders can be created
    in current directory only.
ga: Ní féidir fillteáin a chruthú
    lasmuigh den chomhadlann reatha.

en: Specified folder
    already exists.
ga: Tá an chomhadlann
    seo ann cheana.

en: Can not create
    specified folder
ga: Ní féidir an fillteán
    ainmnithe a chruthú

en: Can not go to
    specified folder.
ga: Ní féidir a dhul go dtí
    an fhillteáin ainmnithe.

en: Handwriting Input
ga: Ionchur Scríbhneoireachta

en: Strokes:
ga: Stríoca:

en: Converters
ga: Tiontairí

en: Look-up
ga: Cuardach

en: Clear
ga: Glan

en: Directed
ga: Stiúrtha

en: Candidates
ga: Iarrthóirí

en: not found
ga: ar iarraidh

en: Category
ga: Catagóir

en: Highlighting
ga: Aibhsiú

en: Remark:
ga: Nóta:

en: Can not read:
ga: Ní féidir a léamh:

en: Current KMap:
ga: KMap Reatha:

en: Characters:
ga: Carachtair:

en: Available KMaps
ga: KMapanna ar fáil

en: F-Key
ga: F-Eochair

en: Current KMaps
ga: KMapanna Reatha

en: Key Input
ga: Ionchur Eochrach

en: Output
ga: Aschur

en: Glyph Info:
ga: Eolas Glife:

en: Font Size:
ga: Clómhéid:

en: Line:
ga: Líne:

en: Column:
ga: Colún:

en: __O__pen
ga: __O__scail

en: Find(__Q__)
ga: Cuardaigh(__Q__)

en: __G__o To
ga: Téigh __G__o

en: __S__ave (needed)
ga: __S__ábháil (riachtanach)

en: __S__ave
ga: __S__ábháil

en: __P__rint (pending job)
ga: __P__riontáil (jab ar siúl)

en: __P__rint
ga: __P__riontáil

en: Print Previe__w__ (pending job)
ga: Réamhamharc Priontála(__w__): jab ar siúl

en: Print Previe__w__
ga: Réamhamharc Priontála

en: __U__ndo
ga: C__U__ir ar neamhní

en: __R__edo
ga: Athdhéan(__R__)

en: Document __T__ext Embedding
ga: Leabú __T__éacs don Cháipéis

en: __D__irection Override
ga: Sáraigh Treo(__D__)

en: __E__mbedding Override
ga: Sáraigh Leabú(__E__)

en: __Y__ield Embedding
ga: Táirg leabú(__Y__)

en: Smaller(__A__)
ga: Níos Lú(__A__)

en: Bigger(__Z__)
ga: Níos Mó(__Z__)

en: __H__ighlighting
ga: Aibhsiú(__H__)

en: Font
ga: Cló

en: Input
ga: Ionchur

en: Line Break
ga: Scoilt idir línte

en: Unsaved changes.
    Exit anyway?
ga: Tá athruithe gan sábháil ann.
    Éirigh amach ar aon chaoi?

en: Pending printing job.
    Exit anyway?
ga: Tá jab priontála ar siúl.
    Éirigh amach ar aon chaoi?

en: Unsaved changes.
    Open anyway?
ga: Tá athruithe gan sábháil ann.
    Oscail ar aon chaoi?

en: Unsaved changes. Enter discards!
ga: Athruithe gan sábháil.  Iontráil discards!

en: open -yes -e encoding file
ga: open -yes -e ionchódú comhad

en: File exists.
    Save anyway?
ga: Tá an comhad ann cheana féin.
    Sábháil ar aon chaoi?

en: save -e encoding file
ga: save -e ionchódú comhad

en: find string
ga: teaghrán a chuardach

en: go line [column]
ga: go líne [colún]

en: print -e program
ga: print -e clár

en: Nothing to undo.
ga: Faic le cur ar ceal.

en: Nothing to redo.
ga: Faic le hathdhéanamh.

en: Direction of selected text has been set.
ga: Socraíodh treo don téacs roghnaithe.

en: Direction of selected text has been re-set.
ga: Athshocraíodh treo don téacs roghnaithe.

en: usage:
ga: úsáid:

en: Unsaved changes. Enter quits!
ga: Athruithe gan sábháil. Iontráil quits!

en: Pending printing job. Enter quits!
ga: Tá jab priontála ar siúl.  Iontráil quits!

en: Printing...
ga: Ag priontáil...

en: Printed %d page(s).
ga: Priontáladh %d leathanach.

en: usage: open -e utf-8 -yes filename
ga: úsáid: open -e utf-8 -yes comhad

en: Unsaved changes. Try -yes option
ga: Athruithe gan sábháil.  Bain triail as an rogha `-yes'

en: Pending printing job. Try -yes option
ga: Tá jab priontála ar siúl.  Bain triail as an rogha `-yes'

en: Unknown encoding:
ga: Ionchódú anaithnid:

en: Opened:
ga: Oscailte:

en:  Line Break:
ga:  Scoilt idir línte:

en:  Incomplete Last Line...
ga:  Is neamhiomlán an líne dheireanach...

en: usage: save -e utf-8 -yes filename
ga: úsáid: save -e utf-8 -yes comhad

en: File exists. Use -yes option.
ga: Tá an comhad ann cheana.  Úsáid an rogha `-yes'.

en: Can not write:
ga: Ní féidir a scríobh:

en: Error while writing:
ga: Earráid agus ag scríobh:

en: Wrote:
ga: Scríobhadh:

en: usage: go line [column]
ga: úsáid: go líne [colún]

en: usage: find text
ga: úsáid: find téacs

en: search string not found.
ga: Ní bhfuarthas an teaghrán.

en: usage: replace original new
ga: úsáid: replace bunthéacs nuathéacs

en: Could not save preferences
ga: Níorbh fhéidir airíonna a shábháil

en: unsupported text/uri:
ga: níl an téacs/uri ar fáil:

en: Command not found:
ga: Ní bhfuarthas an t-ordú:

en: usage: print [-o file] [-p printer] [-e exec] [-break] [-hsize header-font-size]
ga: úsáid: print [-o comhad] [-p clódóir] [-e clár] [-break] [-hsize clómhéid]
